Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne stosowane są głównie z myślą o bezpieczeństwie i zapewnieniu prywatności. Poza funkcją przeciwkradzieżową, z których słyną, stanowią również doskonałą izolację termiczną. Dzieje się tak dzięki zastosowaniu sztywnej pianki poliuretanowej wewnątrz profili, która zimą pozwala obniżyć koszty ogrzewania, a upalnym latem zapewnia przyjemny chłód. Przekłada się to zatem na realne oszczędności w utrzymaniu budynku. To warstwa powietrza między opuszczonym pancerzem rolety a oknem utrudnia wymianę temperatury między wnętrzem mieszkania a środowiskiem zewnętrznym. Rolety zewnętrzne to produkt który zwiększa również izolację akustyczną, w znacznym stopniu obniżając poziom hałasu w pomieszczeniach.

Dzięki tym wszystkim użytecznym funkcjom zyskują coraz większe grono zwolenników. Dodatkowo bogata paleta kolorystyczna rolet składa się zarówno z kolorów podstawowych jak i drewnopodobnych. Umożliwia nam to utrzymanie naturalnej kolorystyki stolarki otworowej a całości daje spójny i estetyczny wygląd. Produkt wykonany jest z materiałów wysokiej jakości. Dzięki temu rolety odporne są na niszczące oddziaływanie czynników atmosferycznych.

 

Roleta zewnętrzna montowana na elewacji

Rolety zewnętrzne mogą być zwijane ręcznie (korbą, taśmą lub linką) albo za pomocą silnika elektrycznego obsługiwanego przyciskiem naściennego lub pilotem. Dzięki temu można dostosować opcję do możliwości zdrowotnych i finansowych osób, które będą z nich korzystać a same rolety, dzięki właściwej konserwacji będą służyć użytkownikom długie lata.