Plisy

Plisy – produkt  wyglądem przypomina harmonijkę, tkanina umocowana jest między dwoma profilami którymi możemy poruszać niezależnie w górę – dół. Dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu daje to możliwość zasłonięcia dowolnej części okna. Poziome zagięcia, minimalistyczna konstrukcja jak również niestandardowy sposób poruszania plisą zachwyca a zarazem skutecznie chroni przed słońcem oraz zabezpiecza Twoją prywatność.

Roleta plisowana plisa

Dzięki palecie barw i struktur, jaką posiadamy jako producent plis. Ponad 550 tkanin a wśród nich – gładkie i matowe jak również kreszowane, z lekkim połyskiem, o dużej przezierności jak również firankowe.
Dlatego każdy znajdzie odpowiednie rozwiązanie pod swój styl wykończenia wnętrza. .Plisy można stosować we wszystkich rodzajach okien, również na okna dachowe jak i standardowo do okien pionowych ale o nietypowych kształtach.

W żaluzjach plisowanych  tkaniny są poliestru o dobrych parametrach termicznych i przeciwsłonecznej. Tkaniny  w naszej ofercie pokryte są impregnatem, który uszczelnia tkaninę jak również zapobiega nadmiernemu osiadaniu kurzu. Posiadamy tkaniny które  dodatkowo pokryte są od zewnętrznej strony powłoką która odbija promienie słoneczne.

Plaster miodu

Roleta plisowana plisa duo plaster miodu

Od niedawna w ofercie pojawiły się również tkaniny zwane „duo” albo „plaster miodu”(nazwę tę tkanina zawdzięcza swojemu przekrojowi). W tym systemie przede wszystkim producenci kierowali się tym żeby wyeliminować przeszkadzający niektórym klientom efekt prześwitów w miejscach prowadzenia sznurkowego.
Zastosowanie dwóch niezależnych tkanin spowodowało że sznurek który  jest prowadzony  środkiem, umożliwia tym samym pełniejsze zaciemnienie.

Plisy są dostępne również w wersji nakładanej oraz przykręcanej do ramy okna (kątowniki) lub do listew przyszybowych. Ten ostatni jest najpopularniejszym i zarazem najwygodniejszym w użytkowaniu systemem.

Zastosowania plis na oknach

Rodzaje mocowań:

                                                       Mocowania bezinwazyjne nakładane
Jeden z kilku rodzajów mocowań

                                                      Standardowe mocowanie – montaż w świetle szyby
Mocowanie standardowe -montaż inawzyjny

                                                     Mocowanie bezinwazyjne PCV przyszybowe