Plisy

Plisy – jest to produkt, który wyglądem przypomina harmonijkę. Tkanina umocowana jest pomiędzy dwoma profilami, którymi poruszać możemy niezależnie w górę i dół. Dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu mamy możliwość zasłonięcia dowolnej części okna. Poziome zagięcia, minimalistyczna konstrukcja jak również niestandardowy sposób poruszania plisą zachwyca a zarazem skutecznie chroni przed słońcem oraz zabezpiecza Twoją prywatność.

Roleta plisowana plisa

W naszej ofercie znajduje się ponad 550 tkanin a wśród nich – gładkie i matowe jak również kreszowane, z lekkim połyskiem, o dużej przezierności (firankowe) jak również zaciemniające. Zakres kolorystyczny tkanin również jest bardzo różnorodny. Począwszy od bieli o różnej strukturze, poprzez bardzo popularne w obecnych czasach szarości, po wszelkie kolory tęczy aż do czarnych.

Dzięki tak różnorodnej palecie barw i struktur każdy klient będzie w stanie dopasować odpowiednie rozwiązanie pod swój styl wykończenia wnętrza. Dodatkowo, kolejną zaletą plisy jest to, że można zastosować ją we wszystkich rodzajach okien – nie tylko w standardowych oknach pionowych ale również do przesłonięcia okien dachowych i pionowych o nietypowych kształtach.

W żaluzjach plisowanych  tkaniny wykonane są z poliestru o dobrych parametrach termicznych i przeciwsłonecznych. Dodatkowo pokryte są impregnatem, który uszczelnia tkaninę oraz, co najważniejsze, zapobiega nadmiernemu osiadaniu kurzu. Posiadamy również tkaniny, które od zewnętrznej strony pokryte są powłoką odbijającą promienie słoneczne. Umożliwia to np. oglądanie tv bez przeszkadzających refleksów słonecznych.

PLISA Plaster miodu

Roleta plisowana plisa duo plaster miodu

Od niedawna w ofercie pojawiły się również tkaniny zwane „duo” albo „plaster miodu” (nazwę tę tkanina zawdzięcza swojemu przekrojowi). Główną zaletą tego systemu jest wyeliminowanie prześwitów w miejscach prowadzenia sznurkowego. Jest to odpowiedź producentów na potrzebę klientów, którym nie odpowiada tradycyjne prowadzenie sznurkowe pośrodku tkaniny.
Zastosowanie w systemie dwóch niezależnych tkanin spowodowało, że sznurek  jest prowadzony środkiem, co umożliwia uzyskanie pełniejszego zaciemnienia pomieszczenia.

Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów dotyczącym możliwości uzyskania różnego stopnia zaciemnienia w jednym oknie w zależności od okoliczności powstała nowa wersja systemu do plis. Umożliwia on zastosowanie profilu łączącego dwie tkaniny na jednym oknie. Można zatem zamówić plisę, w której znajdzie się tkanina firankowa oraz zaciemniająca równocześnie i używać ich dowolnie w miarę potrzeb. Taką plisę, która składa się z dwóch tkanin na jednym systemie nazywamy plisą Dzień-Noc.

Plisy są dostępne: w wersji przykręcanej do listew przyszybowych bądź do ramy okna (za pomocą kątowników) albo jako bezinwazyjne w wersji nakładanej na skrzydło okienne. Ten pierwszy jest najpopularniejszym i zarazem najwygodniejszym w użytkowaniu sposobem montażu.

Zastosowania plis na oknach

Rodzaje mocowań:

 

 

                                                       Mocowania bezinwazyjne nakładane
Jeden z kilku rodzajów mocowań

                                                      Standardowe mocowanie – montaż w świetle szyby
Mocowanie standardowe -montaż inawzyjny

                                                     Mocowanie bezinwazyjne PCV przyszybowe