Pergole

Pergola PROPergola to niezwykły, innowacyjny produkt do ochrony naszego dobytku przechowywanego np. na tarasie bądź w ogrodzie restauracji przed nawet solidną ulewą i silnym wiatrem. Jest nowoczesną, nieco droższą lecz zdecydowanie skuteczniejszą pod względem wytrzymałości na trudne warunki atmosferyczne alternatywą dla markiz. Pergola to składane bądź zwijane, obsługiwane zwykle silnikiem zadaszenie o najwyższej, 3-ciej klasie odporności wiatrowej. Dzięki temu skutecznie zapewnia pełen komfort i bezpieczeństwo. Posiada estetyczny, minimalistyczny design bez widocznych śrub i elementów mechanicznych co wyróżnia nasz produkt na tle podobnych zadaszeń innej produkcji.

W naszej ofercie posiadamy dwa rodzaje Pergoli: Pergola PRO i Pergola EVO.

Pergola PROPergola PRO – Jest to zadaszenie składane segmentowo, którego wszelkie elementy łączeniowe, śruby itp. wykonane są z bardzo trwałej stali ocynkowanej. Pergole PRO można łączyć według potrzeb w większe konstrukcje. Poszycie, po zsunięciu, może być chronione przez daszek z blachy kształtowej. Gwarancja na produkt 2 lata a na tkaninę z kolekcji Dickson aż 10 lat. W ofercie do produktu dostępne są tkaniny Dickson i Recasens jak również poszycia z folii zbrojonej PVC co daje ogromną paletę wzorów i kolorów. Do obsługi elektrycznej stosujemy bardzo dobrej jakości napędy firmy Somfy a konstrukcja dostępna jest w prawie 200 kolorach lakieru. Istnieje możliwość zastosowania oświetlenia LED na poprzeczkach. Dodatkowo, dzięki możliwości zastosowania tzw „Screen’ów” po bokach pergoli mamy możliwość zapewnienia sobie pełnej dyskrecji o dowolnej porze dnia.

Szerokość:

pojedynczy moduł: od 150 do 500 cm

podwójny moduł: od 501 do 900 cm

Wysięg: od 100 do 700 cm

Kąt pochylenia: od 4° do 12° (skuteczne odprowadzanie wody opadowej przy zastosowaniu minimalnego kąta pochylenia 8°)

Montaż: do ściany bądź sufitu i dodatkowo do podłoża

Klasa wiatrowa: 3 – pergola nie dozna uszczerbku nawet przy wietrze o prędkości 10,8 – 13,8 m/s (silny wiatr, który porusza grubymi gałęziami i konarami drzew, wyrywa parasole).

Klasa obciążenia nagromadzoną wodą: klasa 1 (17 l/m² x h)

Pergola EVOPergola EVO jest to produkt ze zwijanym elektrycznie poszyciem. W swojej konstrukcji posiada daszek, który chroni poszycie po jego zwinięciu. Gwarancja na produkt 2 lata a na tkaninę z kolekcji Dickson aż 10 lat. W ofercie do produktu dostępne są tkaniny Dickson i Recasens co daje dużą paletę wzorów i kolorów. Do obsługi elektrycznej stosujemy bardzo dobrej jakości napędy firmy Somfy a konstrukcja dostępna jest w prawie 200 kolorach. W przypadku zastosowania osłon bocznych mogą być one z tkaniny stałej lub zwijane.

 

Pergola EVO

Parametry techniczne:

Szerokość: od 100 do 550 cm

Wysięg: od 100 do 550 cm

z napędem elektrycznym – max. do 500 cm

Kąt pochylenia: od 4° do 40°

Montaż: do ściany, sufitu lub krokwi

Klasa wiatrowa: 3 – pergola nie dozna uszczerbku nawet przy wietrze o prędkości 10,8 – 13,8 m/s (silny wiatr, który porusza grubymi gałęziami i konarami drzew, wyrywa parasole).