Moskitiery

Moskitiery to najlepsze i zarazem najprostsze zabezpieczenie przeciw wszelkim insektom. W naszej ofercie dostępne są moskitiery ramkowe, drzwiowe oraz rolowane.

Moskitiera ramkowaMoskitiery ramkowe – znajdują zastosowanie do każdego typu okien: PCV, drewnianych jak również aluminiowych. Stanowiące integralną część okna i nie ograniczające widoczności. W naszej ofercie znajdą Państwo siatkę przeciwpyłową, doskonała  dla alergików.

Moskitiera ramkowa wykonana z profilu aluminiowego z narożnikami zewnętrznymi PCV. Trudnopalna siatka z włókna szklanego złożona z oczek o wymiarach 1 x 1 mm w kolorach grafitowym lub czarnym. Pozwala ona prawie w 100% na zatrzymanie każdego owada.

 

Montaż moskitiery odbywa się bezinwazyjnie, bez użycia żadnych narzędzi i bez naruszenia struktury ramy okiennej dzięki obrotowym zaczepom. Dlatego po sezonie letnim można ściągnąć do mycia , ale jeśli zdarzy nam się pozostawienie na zimę to produkt jest odporny na warunki atmosferyczne. Dzięki czemu zapewnia wieloletnią trwałość użytkowania. Dzięki szerokiej palecie dostępnych kolorów tj. biały, brąz czekolada (RAL 8017), brąz ciemny (RAL 8022), antracyt (RAL 7016) oraz drewnopodobne – złoty dąb, orzech, mahoń oraz winchester niemal każdy klient znajdzie kolor dobrze komponujący się z kolorem posiadanej stolarki okiennej.

Moskitiera drzwiowa otwierana na zawiasachMoskitiera drzwiowa
otwierana na zawiasach z domknięciem na magnes stanowi jeszcze bardziej doskonałą ochronę wnętrza przed insektami gwarantując równocześnie swobodne korzystanie z balkonu czy tarasu. Nie powoduje ograniczenia widoczności w świetle drzwi. Rama wykonana ze specjalnych aluminiowych profili z poprzeczką wzmacniającą w środku. Wypełniona trudnopalną siatką z włókna szklanego w kolorach grafitowym lub czarnym. Montowana za pomocą trzech solidnych zawiasów do futryny drzwi a z drugiej przy pomocy dwóch zamków magnetycznych. Klient może sobie wybrać która opcja bardziej mu odpowiada czy zawias standardowy czy ze sprężyną, działającą jako samozamykacz.

.

Moskitiera przesuwnaMoskitiera przesuwnasystem ten stosuje się do zabezpieczenia przed insektami w przypadku dużych, przeszklonych wnęk balkonowych, tarasowych i ogrodów zimowych. Moskitiera przesuwa się między górną a dolną szyną jezdną dzięki zastosowaniu w dolnej części rolki jezdnej. W zależności od potrzeb dostępne są drzwi jedno lub dwuskrzydłowe. Istnieje możliwość zamontowania moskitiery przesuwnej jednoskrzydłowej na pojedynczym torze w otworach z zamontowaną roletą zewnętrzną. Warunkiem jest minimum 16mm prześwitu od ramy do wewnętrznej strony pancerza rolety. Kształt profilu moskitiery eliminuje konieczność stosowania dodatkowych uchwytów.

.

Moskitiera rolowanaMoskitiera rolowana – estetycznie wykonany i komfortowy w użyciu system wyposażony w prowadnice i kasetę, doskonale chroniący przed uciążliwymi owadami. Montując na zewnątrz do wnęki okiennej, poprzez przykręcenie prowadnic do ściany a kasety do prowadnic. Moskitiera rolowana posiadająca trudnopalną siatkę z włókna szklanego  zwijana  jest do kasety za pomocą mechanizmu sprężynowego. Kaseta z prowadnicami wykonane są z aluminium lakierowanego na kolor biały, brązowy (RAL 8017) oraz antracyt (RAL 7016) ale istnieje również możliwość  użycia okleiny w kolorach  złoty dąb lub orzech. Ze względu na sposób przesuwania moskitiery pionowo (góra-dół) bądź poziomo (lewo-prawo) – system zwykle stosujemy do drzwi balkonowych lub tarasowych.